4 tipy, ako vylepšiť wi-fi signál

Určite to poznáte aj Vy. Hráte online zaujímavú hru, ktorú Vám však slabý signál každých pár sekúnd preruší. Podobne je to s počúvaním hudby, či pozeraním filmov online. A ani len pomyslieť na to, aby surfovali na webe hneď niekoľkí členovia domácnosti na rôznych zariadeniach. V tom prípade veru o rýchlosti wi-fi signálu nemôže byť ani reči. Ako to teda zmeniť?

Ako riešiť pomalý wi-fi signál

V prvom rade, ak sa tieto problémy s pomalým wi-fi neustále opakujú, kontaktujte svojho dodávateľa internetového pripojenia. Ten by mal skontrolovať, či je všetko v poriadku. Ak áno a Vy napriek tomu nie ste spokojný, máte hneď niekoľko možností. Buď zmeníte dodávateľa, priplatíte si za rýchlejší internet, alebo môžete vyskúšať čosi z nasledujúceho.

  1. Nájdite nové miesto pre Váš Wi-Fi router. Je možné, že máte wi-fi router umiestnený na nesprávnom mieste. Nie je dôležité, aby bol napríklad pri počítači. Dôležité je, aby router bol na mieste, z ktorého môže šíriť rovnomerný signál do všetkých strán a do celej domácnosti. Takže dávajte pozor, aby šíreniu signálu nebránili žiadne prekážky. Šíreniu signálu môže brániť napríklad nábytok, steny, či rôzne iné objekty v domácnosti. Takže sa uistite, že sa signál z wi-fi routeru môže šíriť bez zábran.
  2. Zaobstarajte si nový wi-fi router. Niekedy býva problémom aj zastaraný wi-fi router. Ak Vám ten starý slúži už niekoľko rokov, možno je načase ho vymeniť. Nové typy routerov sú totiž omnoho výkonnejšie, ako tie, ktoré sa predávali pred časom. Možno po kúpe nového routera zistíte, že wi-fi signál dosahuje aj na miesta, kde by ste to naozaj nečakali. Napríklad z vnútra rodinného domu až do záhrady. Takže občas netreba takúto investíciu ľutovať, vyplatí sa!
  3. Vyskúšajte zosilňovač signálu. Existujú takzvané boostery, respektíve extendery, teda zosilňovače signálu, ktoré prakticky akoby opakujú signál z hlavného wi-fi routeru. Takže signál je silnejší a dosiahne na vzdialenejšie miesta.
  4. Trik na zosilnenie wi-fi signálu. Ak sa Vám do nového routeru alebo do extenderu nechce investovať, skúste malý trik. Na anténu wi-fi routeru umiestnite odstrihnutú hliníkovú plechovku od nápoja. Podrobný návod nájdete na webe. Takto vlastne usmerníte šírenie signálu tam, kam chcete.

Vďaka týmto malým trikom si budete môcť užívať omnoho rýchlejší wi-fi signál a surfovanie na webe bude ešte väčšia zábava!

 

 

Autorské právo: kasto / 123RF Reklamní fotografie